profilaktyka

Szczepienie profilaktyczne:

  • szczepienie szczeniąt oraz psów dorosłych przeciwko parwowirozie, nosówce, chorobie Rubartha, parainfluenzie, leptospirozie i wściekliźnie
  • szczepienie psów przeciwko boreliozie
  • szczepienie kociąt oraz kotów dorosłych przeciwko kaliciwirozie, herpeswirozie, panleukopenii, chlamydii i białaczce
  • szczepienie królików przeciwko myksomatozie i chorobie krwotocznej królików

Odrobaczanie:

Ustalenie harmonogramu i formy odrobaczania dla kociąt i szczeniąt oraz pomoc w doborze preparatów dla zwierząt dorosłych.

W gabinecie dostępne są różne formy i rodzaje preparatów zwalczających pasożyty wewnętrzne.

Zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami:

Sprzedaż, a także pomoc w doborze preparatu przeciwko pchłom i kleszczom. Dostępne są środki w formie spot on (nakrapiane na kark), tabletek oraz obroży.

Pierwsza wizyta:

To wizyta, którą zaleca się w ramach kontroli, czy nasz nowonabyty pupil jest w pełni zdrowy. Podczas takiej wizyty lekarz bada zwierzę oraz sprawdza na podstawie książeczki zdrowia, jakie zabiegi profilaktyczne zostały już przeprowadzone i ustala dalszy program.

Jeżeli zwierzę nie posiada żadnych dokumentów, lekarz wg swojej wiedzy i oceny określa dalsze postępowanie.

Na takiej wizycie można również uzyskać informacje o żywieniu czy predyspozycjach danej rasy.

Okresowe przeglądy zwierząt:

To badania profilaktyczne, które pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia zwierzęcia. Dzięki nim można wykryć niektóre choroby już we wczesnym, często bezobjawowym stadium i stanowczo opóźnić ich rozwój, a jeśli to możliwe, całkowicie wyleczyć zwierzę.

Trzeba wiedzieć, że wiele chorób początkowo przebiega bez objawów, bo organizm próbuje sam sobie poradzić z problemem. Jednak kiedy możliwości się kończą, okazuje się, że czasu na pomoc czasami jest już za mało.

W ramach badania profilaktycznego oprócz ogólnego badania klinicznego zalecane jest choćby podstawowe badanie krwi obejmujące morfologię i podstawowe parametry biochemiczne. Jednak w zależności od stanu zdrowia zwierzęcia lekarz może zwiększyć zakres badań o chociażby badanie moczu, RTG czy USG.

Przegląd przed wyjazdem z kraju:

W zależności od państwa docelowego trzeba spełnić pewne wymagania co do profilaktyki i musi to zostać potwierdzone wpisem do paszportu i pieczątką lekarza weterynarii. Dlatego przed jakimkolwiek wyjazdem poza granice Polski zaleca się, aby zorientować się w wymogach wybranego kraju, gdyż niektóre procedury mogą zająć kilka dni lub tygodni.

Kontakt

Gabinet Weterynaryjny Katarzyna Światłowska
Wiosny Ludów 91/U1
71-471 Szczecin
690 550 709
wetgabinet2@gmail.com

Godziny przyjęć
Pn-pt 10-18
Sob 10-14

Rejestracja wizyt
690 550 709 lub osobiście.
W gabinecie prowadzony jest system rejestracji, dlatego w pierwszej kolejności przyjmowani są pacjenci umówieni na wizytę

Dojazd
autobus linii B, 51 lub 78. Na miejscu dostępne są miejsca parkingowe

Akceptujemy płatności kartą